0

Górski relaks i piękne widoki, czyli najwspanialsze szlaki w Tatrach Wysokich

tatry-3053705_1920-300x200 Górski relaks i piękne widoki, czyli najwspanialsze szlaki w Tatrach WysokichTatry Wysokie każdego roku ściągają rzesze turystów spragnionych wspaniałych górskich widoków. Ten rejon kojarzy nam się często z nieznośnym tłokiem, ale warto pamiętać, że na przykład na przełomie późnego lata i wczesnej jesieni nie ryzykujemy zostania przytłoczonymi natłokiem turystów, a widoki są szczególnie piękne! Zachęcamy więc do wybrania się w Tatry Wysokie poza sezonem, by zaznać prawdziwego uroku górskiej natury i przejścia opisanych przez nas niżej najciekawszych znajdujących się tam szlaków.

Kościelec – stosunkowo łatwy szlak z przepięknymi widokami

Jeżeli szukacie relatywnie prostego, a zarazem niezwykle malowniczego szlaku, serdecznie polecamy Kościelec – górę stosunkowo niewysoką (2155 m n.p.m), lecz oferująca przepiękne widoki. Jest to góra przyciągająca uwagę już z daleka swoim wyglądem – przypomina kształtem gigantyczną piramidę – i rozdzielająca w pół Dolinę Gąsienicową i znajduje się na niej kilkanaście przepięknych stawów, których większość możemy bez problemu zwiedzić. Wejście na nią to oczywiście sporo wysiłku, jednak nie jest na tyle wymagająca, by mogli poradzić z nią sobie jedynie najbardziej zaprawieni miłośnicy górskich podróży.

Krywań – duma Słowaków

Krywań to jedna z najbardziej znanych gór znajdujących się w Tatrach Wysokich, znajdująca się po słowackiej stronie łańcucha. Jest to góra o charakterystycznym, krzywym wierzchołku, która w słowackiej kulturze ma niezwykle istotne znaczenie, będąc wręcz czymś w rodzaju narodowego symbolu. Z naszej perspektywy oczywiście najważniejsza jest jednak jego atrakcyjność turystyczna, a ta jest niebagatelna – jest to bowiem szczyt niezwykle piękny, który dzięki swojej wysokości (2494 m n.p.m) stanowi całkiem spore wyzwanie. Na wierzchołek można dotrzeć dwoma szlakami – krótkim lecz stromym prowadzącym z Trzech Źródeł (około dwie i pół godziny) lub dłuższym, a zarazem mniej stromym od strony Szczyrbskiego Jeziora (około cztery godziny).

Dolina Pięciu Stawów

O Dolinie Pięciu Stawów słyszał chyba każdy Polak. Prowadząca z Palenicy Białczańskiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich, a następnie przez Szpiglasową Przełęcz do Morskiego Oka trasa oferuje mnóstwo wspaniałych atrakcji, jakimi niewątpliwie są najwyższy polski wodospad i dwójka największych polskich stawów. Jest to szlak idealny dla osób, które ponad fizyczne wyzwania przedkładają możliwość podziwiania wspaniałych widoków – jest on bowiem zarazem malowniczy i relatywnie łatwy do pokonania. Nic dziwnego zatem, że wśród tatrzańskich turystów cieszy się tak ogromną popularnością!

Rysy

Mówiąc o propozycjach gór do zdobycia w Tatrach Wysokich, absolutnie nie można pominąć najbardziej znanej z nich, jaką niewątpliwie są Rysy. To najwyższa góra w Polsce (2503 m n.p.,) i osobom zainteresowanym jej zdobyciem poleca się wejście od strony słowackiej, które jest o wiele bezpieczniejsze niż to znajdujące się w naszym kraju. Jednak to po naszej stronie znajduje się wejście stanowiące prawdziwe wspinaczkowe wyzwanie – zdobycie góry od strony Morskiego Oka zajmuje cztery godziny i jest prawdziwym testem wytrzymałościowym.

W przygotowaniu artykułu pomogła strona elcap.pl.

adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *