0

Jak zaplanować wycieczkę zagraniczną na walentynki?

abstract-bokeh-hearts-real-light-picjumbo-com-300x200 Jak zaplanować wycieczkę zagraniczną na walentynki?Zagraniczny wyjazd walentynkowy to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu w niezwykle romantycznym miejscu. Wyprawa do odpowiedniego miasta może nie tylko zapewnić niezapomniane wspomnienia z wycieczki, ale również dodatkowo umocnić związek. Planując spędzenie walentynek w taki sposób, warto dopilnować wszystkich formalności związanych z wyborem oraz rezerwacją hotelu.
Romantyczny wyjazd do Budapesztu

Walentynki w Budapeszcie to doskonała propozycja dla tych par, które pragną przeżyć romantyczną wycieczkę bez przesadnie dużych wydatków. Stolica Węgier oferuje wiele niezapomnianych lokacji, do których zaliczyć można Stare Miasto czy Wzgórze Zamkowe. Warto odwiedzić także naddunajską promenadę, Bazylikę św. Stefana oraz Plac Bohaterów. Do atrakcji Budapesztu należy niezwykłe otoczenie, słynące z secesyjnych budynków oraz majestatycznych witraży i posągów.

Walentynki w Lizbonie

Lizbona jest w stanie zapewnić niesamowite wrażenia wszystkim zakochanym. Można w niej znaleźć romantyczne uliczki, pełne atrakcyjnych lokali serwujących portugalskie przysmaki i doskonałe wino. Baśniową scenerię oferuje pobliskie miasteczko Sintra, w którym na szczególną uwagę zasługuje średniowieczna zabudowa. Wspaniałe krajobrazy Portugalii podziwiać można z mauretańskiego zamku Castelo dos Mauros.

Genua zamiast Wenecji

Oblegana przez turystów Wenecja nie jest jedynym romantycznym i nadmorskim miastem we Włoszech. Niezwykłą atmosferę roztacza także Geuna, w której zakochani mogą znaleźć wiele atrakcji. Warto wybrać się na wspólny spacer po średniowiecznych uliczkach wzdłuż wybrzeża śródziemnomorskiego. Niepowtarzalnym klimatem charakteryzuje się największy plac w mieście, Piazza de Ferrari. To doskonałe miejsce do miłosnych wyznań oraz deklaracji.

Jaki standard hotelu wybrać?

O kategoryzacji hoteli decydują władze lokalne konkretnych państw. W praktyce gwiazdki oraz inne oznaczenia mogą nieco się od siebie różnić pod względem wartości. Ma na to wpływ specyfika poszczególnych państw. Na przykład hotele w krajach azjatyckich i północnoafrykańskich mogą mieć niższy standard od obiektów europejskich, nawet pomimo takiej samej ilości gwiazdek. Walentynki warto spędzić w warunkach luksusowych, ale na miarę własnej kieszeni. Satysfakcjonujący pobyt często zapewniają już 3-gwiazdkowe hotele.

Kiedy zarezerwować hotel?

Sezon walentynkowy wiąże się z licznymi rezerwacjami w hotelach, dlatego w przypadku niektórych z nich trzeba się pospieszyć. Wiąże się to czasem z dodatkową opłatą, ale daje pewność uzyskania wymarzonego pokoju. Dobry apartament zazwyczaj znaleźć da się również bezpośrednio w dzień przyjazdu. Przy dłuższej podróży warto pamiętać o godzinie hotelowej obowiązującej w wybranym obiekcie. Jest ona ustalana indywidualnie, przy czym zazwyczaj rozpoczyna się w godzinach popołudniowych i kończy późniejszym porankiem. Zarówno rezerwacji, jak i płatności dokonać można za pomocą internetu. Warto mieć przy tym na uwadze, że duża część europejskich hoteli akceptuje wyłącznie zapłatę przy użyciu karty.

Portal hotelmistralsport.pl pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.

adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *