0

Wyciskarki do soków a sokowirówki – najważniejsze różnice

wyciskarkijednoslimakowe Wyciskarki do soków a sokowirówki – najważniejsze różnice

Moda na owocowe czy warzywne soki to nie tylko chwilowy trend. W końcu mamy świadomość konieczności zmiany nawyków żywieniowych, by móc cieszyć się doskonałą kondycją, energią i pełnym zdrowiem.

W czasach, w których producenci żywności oferują nam wysoce przetworzone produkty, w których składzie znajdujemy toksyczną chemię, wydaje się logiczne, że większe skupienie uwagi na doborze codziennego jadłospisu jest priorytetem.

Z pomocą przychodzi nam wyciskarka dwuślimakowa, która z powodzeniem może zastąpić nam niejeden mały sprzęt AGD w kuchni. Jej zwolennicy potwierdzają, że to właśnie wyciskarka pozwala stworzyć kompletny, pełnowartościowy posiłek i to już w kilka minut. Wyciskarkę polecają nie tylko jej użytkownicy, ale również eksperci do spraw żywienia. Dlaczego jest lepsza od sokowirówki? Przekonaj się.

Zalety wyciskarki do soków

Okazuje się, że to właśnie wyciskarka dwuślimakowa czy wyciskarka jednoślimakowa pozwala stworzyć o wiele bardziej odżywczy sok. W przypadku sokowirówki zostają utracone ważne wartości, utlenieniu zostają ważne enzymy, w tym witamina C. Co więcej, sokowirówka najpierw rozdrabnia owoce i wydobywa sok w miejscu nacięcia. Działa na wysokich obrotach, a taka obróbka mechaniczna przyczynia się do utraty witamin. Owoc może być też nie do końca wyciśnięty.

Zupełnie inaczej wygląda praca wyciskarki. Warto wybrać tę dobrej jakości, taką jak wyciskarka do soku hurom. Wtedy możemy być pewni, że uzyskamy sok z całą zawartością składników odżywczych. Wyciskarka nie przecina owoców, działa też na niskich obrotach. Tłoki rozgniatają owoc, a sok przepływa przez plastikowe rurki.

Inwestycja w wyciskarkę

Rzeczywiście, wyciskarka kosztuje nieco więcej aniżeli sokowirówka, ale na pewno to właśnie taki sprzęt jest wart uwagi. To wyciskarka pozwala uzyskać sok pełen wartościowych składników.

Bardzo często właściciele wyciskarki mogą też liczyć na pełen komfort sporządzania soków. Duży wlot pozwala na wrzucanie owoców i warzyw w całości. Większość modeli wyciska również sok z warzyw liściastych, w tym ze szpinaku. Sokowirówka najczęściej nie radzi sobie z tego rodzaju produktami.

To dzięki wyciskarce komponować można soki owocowe, warzywne bądź owocowo-warzywne. Kompozycje są tak naprawdę dowolne, wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkowników. Świeżo wyciśnięty sok to witaminowa bomba, idealna jako element pożywnego śniadania albo orzeźwiający napój w upalny dzień.

Artykuł merytoryczny powstał we współpracy z: MocSokow.pl

adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *