Polska Grupa Uzdrowisk wspiera biegaczy Runner’sa

super_bieg_pgu-300x213 Polska Grupa Uzdrowisk wspiera biegaczy Runner’sa

Super bieg

Już wkrótce ruszy projekt największego magazynu dla biegaczy Runner’s World pod hasłem Runner’s SUPER BIEG, w ramach którego odbędzie się kilkanaście imprez biegowych w całej Polsce. Wypełnią one cały biegowy sezon, bo finał cyklu planowany jest dopiero w październiku, a najbliższy start, czyli półmaraton i dziesiątka w Jeleniej Górze, odbędzie się już 1 maja br. Polska Grupa Uzdrowisk jest oficjalnym partnerem całej edycji Runner’s SUPER BIEG.
W ramach cyklu Runner’s SUPER BIEG odbędzie się 9 biegów plus dodatkowo Bieg Niepodległości 11 listopada w jeleniogórskich Cieplicach. Większość imprez odbędzie się w pobliżu dolnośląskich uzdrowisk PGU, łącznie z pierwszym startem 1 maja br. w Jeleniej Górze i biegiem finałowym 9 października br. w pobliżu Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa. Bieg jeleniogórski połączony jest też z akcją charytatywną – datki będzie można przekazywać w Miasteczku Zdrowia PGU podczas biegów, gdzie udzielane będą szczegółowe informacje o zbiórce. Ponadto, Miasteczko zaoferuje niektóre z zabiegów balneologicznych i darmowe konsultacje ze specjalistami PGU.
O dobre przygotowanie do biegu zadbają fizjoterapeuci Polskiej Grupy Uzdrowisk, którzy poprowadzą rozgrzewkę. Będzie można również skonsultować z nimi swoje dolegliwości i skorzystać z ćwiczeń fintess. Dodatkowo, część biegów Runner’s World wesprze Staropolanka, przekazując uczestnikom najwyższej jakości wodę mineralną. Wydarzeniu towarzyszyć będzie też Bike Maraton 2016, czyli 12 wyścigów rowerowych na Dolnym Śląsku i nie tylko.
Więcej informacji na temat wydarzenia na oficjalnej stronie www.superbieg.pl.

źródło: PGU