0

Czy możemy łączyć BCAA z kreatyną?

weight-lifting-1161875_1280-300x200 Czy możemy łączyć BCAA z kreatyną?Jeśli kiedykolwiek sprawdzałeś ofertę suplementów energetycznych, prawdopodobnie widziałeś BCAA i kreatynę. Warto przeczytać o nich podstawowe informacje.

Co to jest BCAA i kreatyna?

BCAA to aminokwasy, które mają rozgałęzione łańcuchy. Aby uniknąć nadmiernych komplikacji, są one częścią syntezy białek, która jest procesem generowania białek. Cięcie kalorii może mieć negatywny wpływ na masę mięśniową. Dlatego wielu sportowców, aby zachować i napędzać mięśnie i prowadzić do syntezy białek napędowych, stosuje BCAA. Nawet jeśli nie zmniejszą liczby kalorii, BCAA może być stosowane do wywoływania utraty wagi, ponieważ hamują apetyt i redukują hormony stresu, które naturalnie zachęcają do przechowywania tłuszczu.

Kreatyna również zwiększa i napędza syntezę białek i jest najczęściej używana podczas treningów w celu szybkiego wyładowania energii. Ale to nie to samo co picie na przykład przed treningiem. Kreatyna nie wyzwala się od razu. Zamiast tego magazynuje się w mięśniach w ciągu kilku dni i jest postrzegana jako rozwiązanie długoterminowe, a nie szybkie rozwiązanie. W przeciwieństwie do białka, kreatyna nie zwiększa masy mięśniowej, po prostu daje więcej wytrzymałości, aby robić więcej powtórzeń, co z kolei sprzyja wzrostowi mięśni.

Kiedy najlepiej spożywać te suplementy?

Niestety nie ma to właściwej odpowiedzi. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i stylu życia. Suplementy należy wybierać mądrze. 

BCAA jest często wykorzystywane jako paliwo przy deficycie kalorii, więc jeśli nie jedliśmy przez kilka tygodni i idziemy na siłownię, dawka BCAA popchnie nas do treningu i pomoże zbudować ładne mięśnie. 

W przypadku kreatyny tak naprawdę nie ma żadnych konkretnych wytycznych. Istnieją trzy grupy ludzi, z których każda stosuje się do innej reguły. Pierwsza bierze ją przed ćwiczeniami, druga w trakcie, a trzecia po lub kiedykolwiek. Biorąc pod uwagę cel kreatyny, zwiększoną wytrzymałość, powinniśmy ją zażywać wtedy, kiedy potrzebujemy doładowania.

Czy możemy brać je razem?

Na pewno możemy brać je razem. Łącząc BCAA i kreatynę nie zrobimy niczego złego. Są to suplementy poprawiające wydajność. Powinniśmy pamiętać, by brać je mądrze, w sposób odpowiedzialny i zgodnie z zaleceniami. 

 

adminka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *